İPTAL- İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

1. Esvesev.com  koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, Esvesev.com garantisi altındadır.

 

Esvesev Doğal ve Organik Ticaret, Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

2. İptal İade ve Değişim Koşulları

2.1 Değişim Koşulları

14 gün içerisinde değiştirme hakkı: Değiştirmek istediğiniz ürünleri faturasıyla birlikte www.esvesev.com internet sitesi üzerindeki iptal- iade prosedürünü gerçekleştirerek Yurtiçi Kargo ile sitede belirtilen firma adresine göndermeniz gerekmektedir.  Değişim kargosunun ilki müşteri tarafından ikincisi esvesev.com tarafından karşılanacaktır.

Değişim istenen ürünün esvesev.com üzerinde görüntülenen herhangi bir ürün ile değişimi, yeni üründe ücret farkı var ise müşteriden tahsil edilerek, değişimi yapılacak ürün bedeli,  yeni talep edilen üründen fazla ise para iadesi ya da hediye çeki ilavesi ile yapılabilmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.

Faturasız Değişim Kabul Edilmemektedir.

2.2 İade Etme Koşulları

14 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, www.esvesev.com internet sitesi üzerindeki iptal- iade prosedürünü gerçekleştirerek, siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünle birlikte iade edebilirsiniz. İade ürünlerde Yurtiçi Kargo ile gönderimi halinde kargo bedeli Esvesev.com ‘a aittir.

İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satılabilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların (toka, kemer, kurdele vs.) ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur.

 Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır.

Faturasız İade Kabul Edilmemektedir.

 

2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler  Esvesev.com  tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

2.3 İade Etme Koşulları

Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

 

2.3.1 İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü

Yukarıdaki koşullara istinaden yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

3. İade Adresi Bilgilendirme Esasları

İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.

İade Adresi: Esvesev  Doğal ve Organik Ticaret Esra Tokay  Hastane Mah. Güdalı Sk. No:36 Hadımköy Arnavutköy  / İstanbul

 

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında Müşteri Danışma Hattı'nı hafta içi her gün 08:00 - 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Faturası ile gönderilmeyen ürünlerin iadesi alınamamaktadır. İadelerinizi faturası ile birlikte göndermeniz rica olunur.


Esvesev web sitesi ve esvesev web sitesine ait olan tüm opencart alt yapısı ve tüm opencart modülleri opencart opencart ve opencart global firmaları işbirliğine yazdırılmıştır. Opencart ile ilgili tüm isteklerinizde kendilerine ulaşabilir ve yazılım ile tasarımlarınızı opencart global'e yaptırabilirsiniz.